قالیشویی شربت اوغلی
کارخانه قالیشویی شربت اوغلی ارزان‌ ترین قالیشویی با بهره‌گیری از متدهای به‌روز، تکنولوژی پیشرفته جهانی
تلفن دفتر مرکزی تماس :
55051520– 021

چگونگی اتوکشی فرش در قالیشویی

بیشتر مواقع به علت شستشوی نامناسب فرش های شما دچار زردی و چین و چروک می شوند، وعلت آن این است که، فرش  روی سطوح نامناسب ودرفضای ناکافی  پهن وخشک شده است که این  امر باعث می شود فرش شما ظاهری نامناسب داشته باشد وباعث اسیب دیدگی فرش شما نیز می شود. راه حلی که برای به وجود نیامدن این امر وجود دارد، اتوکشی فرش می باشد که این امر معمولا در فضای قالیشویی ها امکان پذیر است.

بعضی ها ممکن است که فرش خودرا در خانه اتوکشی کنند که امکان اینکار در خانه نیز وجود دارد اما باید مواردی که به ان اشاره  میشود حتما رعایت شود. ما در این جا مراحل اتوکشی هم در خانه وهم در قالیشویی را توضیح می دهیم تا راهنمایی هرچه بهتر شما در انجام این کار باشیم. توصیه ما این است که فرش خودرا تا حدامکان در قالیشویی ها اتوکشی کنید تا از اسیب احتمالی جلوگیری شود.

اتوکشی فرش
اتوکشی فرش

مراحل شستشو فرش

ابتدا فرش را از گرد و خاک کاملا پاک می کنیم.

فرش را خیس کرده.

پودر ماشینی متناسب با شستشو فرش را اضافه می کنیم.

فرش را فرچه زنی می کنیم تا الودگی ها کاملا از فرش پاک شوند.

فرش ابکشی شده.

مرحله اخر مرحله اتوکشی می باشد که دراین مرحله فرش کاورنیز میشود.

 اتوکشی فرش توسط دستگاه:

فرش ها بعد ازاینکه شسته شدند ومرحله اب گیری آن ها به حدود ۹۰% رسید مرحله اتوکشی فرش آغاز می شود. توجه به این موضوع که اتوکشی هر فرش متناسب با نوع نفیس بودن آن باید ظرافت بیشتری را به کار برد تا از آسیب احتمالی جلو گیری شود اهمیت بسیاری دارد.

مراحل اتوکشی فرش توسط دستگاه

فرش ها پس ازشستشو و خشک شدن درجهت خاب فرش باید وارد دستگاه شوند.

دراین بخش دستگاه تمام پرزهای اضافی را گرفته وسطح فرش راصاف می کند.

چون در این مرحله فرش بخار شور میشود حرارت فرش افزایش می یابد.( باعث از بین رفتن لکه های سفت وسخت می شود )

در این مرحله غلطک ودستگاه باید به آرامی روی فرش کشیده شود تا سطح فرش کاملا صاف شود.

دراین مرحله فرش به وسیله دستگاه لول می شود وکاورشده از دستگاه خارج می شود.

مرحله اخرفرش ها بارگیری وبه مشتری تحویل داده می شود.

نکته ی که قابل ذکرمی باشد این است که چون اتوکشی فرش به تخصص ومهارت زیادی لازم دارد بهتر است که این کار توسط یک قالیشوی معتبر ومشهور مانند قالیشویی شربت اوغلی سپرده شود.

اتوکشی فرش در خانه

همانطور که قبلا گفته شد امکان اتوکشی فرش درخانه نیز وجود دارد. هدف از اتوکشی ازبین بردن چین وچروک ویکدست کردن بافت فرش می باشد. دقت به این امر که هر فرشی را درخانه نمی توان اتوکشی کرد ،اهمیت بسیاری دارد. فرش های دست بافت ونفیس باید طبق نظر کارشناسان فرش ودر قالیشویی که ازدستگاه های مربوطه استفاده میکنند واطمینان خاطر که فرش شما به بهترین نحو اتوکشی خواهد شد، باید انجام شود. برای آشنایی با چگونگی تشخیص فرش اصلی از فرش تقلبی می‌توانید به بخش مقالات سایت مراجعه نمایید.

روش انجام اتوکشی در خانه

برای اینکار باید هوای آزاد درخانه در جریان باشد، پس پنجره ها را باز کنید. فرش برای اتوکشی باید مرطوب ونم دار باشد، پس به وسیله ای که فرش را زیاد خیس نکند، ان را نم دار می کنیم برای اینکار می توان از اب پاش استفاده کرد. باید اتو خانگی شما در قسمت تولید بخار باشد پس مخزن آب ان را پر می کنیم. درجه حرارت اتو نیز باید تنظیم شود که از اسیب احتمالی در اثر حرارت زیاد جلوگیری شود.

اتوکشی فرش
اتوکشی فرش

اتو نباید مستقیم روی فرش قرار گیرد زیرا امکان اسیب دیدگی وجود دارد پس برای جلوگیری از اسیب رساندن به فرش یک پارچه تمیز وسفید را روی فرش قسمتی که میخواهیم اتوکشی کنیم قرار می دهیم وبه ارامی ودر جهت خاب فرش اتو را روی ان می کشیم. توجه کنید که حتما باید پارچه شما سفید باشد زیرا اگر رنگی باشد امکان انتقال رنگ به فرش وجود دارد.

مزایای اتوکشی برای فرش

چون اتوکشی فرش درمیان مردم به خوبی جا نیفتاده است اکثر مردم علت این کار ومزایای ان را نمی دانند  و اصرار چندانی برای اینکار ندارند. ما در اینجا چند نمونه از مزایای این کار را ذکرمیکنیم تا با اهمیت اینکار بیشتر اشنا شوید.

۱.اتوکشی فرش باعث می شود فرش شما صاف شده وهیچ گونه چین وچروکی در ان باقی نماند.

۲.فرش شما را یکدست کرده وپرزهای اضافی در فرش گرفته می شود.

۳.فرش شما را زیبا تر کرده ونیز باعث لطافت بیشتر فرش می شود.

۴.مهم ترین اثری که اتوکشی برروی فرش دارد این است که باعث میشود فرش شما از طول عمر بیشتری برخور دار شود وفرش شما دیرتر خراب شود.

آیا امکان پاک کردن لکه های قوی بر روی فرش وجود دارد؟

بعضی از لکه ها برروی فرش ماندگاری بیشتری دارند وامکان پاک کردن انها به مراتب سخت تراست مانند لکه های روغن برروی فرش یا موکت وغیره که پاک کردن انها زحمت زیادی را لازم دارد، اما روش ساده تری برای پاک کردن ان ها وجود دارد وآن این است که میتوانیم با استفاده ازاتو کشی فرش لکه های سخت وچربی مانند را از روی فرش پاک کنیم زیرا در یکی از مراحل اتوکشی فرش با دستگاه که از پیش گفته شد چون درجه حرارت ودمای فرش بالا می رود باعث پاک کردن سریع تر لکه ها در این قسمت می شود.

آیا اتوکشی فرش ضرر دارد؟

هدف از اتوکشی فرش برای یکدست کردن واز بین بردن چین وچروک فرش می باشد اما ممکن است که این باور به وجود آید که شاید این عمل به فرش ضرر برساند وباعث اسیب دیدگی فرش شود. اما واقعیت امر این است که اتوکشی فرش نه تنها برای فرش ضرر ندارد بلکه باعث ازبین رفتن پرزهای اضافی فرش ونیز باعث هم سطح کردن تاروپود فرش ونیز باعث جلوه دارشدن فرش وزیبای بیشتر فرش می شود.البته توجه به این امر که فرش شما کجا، چگونه وبه وسیله چه دستگاهی اتوکشی شود اهمیت بسیاری دارد برای انجام اینکار بهتر است از قالیشویی نام اشنا ومعتبر استفاده کنید.

قالیشویی شربت اوغلی بهترین انتخاب برای شستشو و اتوکشی فرش های شماست. با اطمینان، فرشهای خود را به ما بسپارید. ازشما متشکریم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید.

درباره قالیشویی شربت اوغلی

قالیشویی شربت اوغلی برترین قالیشویی در سرتاسر ایران عزیزمان می‌باشد که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید