قالیشویی شربت اوغلی
کارخانه قالیشویی شربت اوغلی ارزان‌ ترین قالیشویی با بهره‌گیری از متدهای به‌روز، تکنولوژی پیشرفته جهانی
تلفن دفتر مرکزی تماس :
55051520– 021

چگونگی پاک کردن لکه چای

یکی از چالش هایی که افراد در نگهداری فرش با آن مواجه هستند، پاک کردن لکه چای از روی فرش است تا لکه چای به طور کامل از روی فرش پاک شود و قبل از ریختن چای روی فرش اثری باقی نماند. فرش را با یک پارچه سفید تمیز یا کاردک تمیز کنید. راه های زیادی برای از بین بردن لکه چای از روی فرش وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

چگونگی پاک کردن لکه چای
چگونگی پاک کردن لکه چای

روش های پاک کردن لکه چای از روی فرش

1_ لکه فرش را با جوش شیرین پاک کنید

یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین راه ها برای از بین بردن لکه چای از روی فرش استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین یکی از موادی است که در اکثر خانه ها وجود دارد. ابتدا مقداری جوش شیرین را در یک کاسه کوچک بریزید، سپس یک پارچه سفید خیس را به جوش شیرین داخل کاسه آغشته کنید و آن را در جای خود بمالید. پس از پاک کردن لکه از روی فرش، ناحیه آسیب دیده را با آب سرد بشویید.

2- پاک کردن لکه فرش با نمک

اگر مدت زیادی از ریختن چای روی تشک نگذشته است، فقط استفاده از نمک برای از بین بردن لکه کافی است، در غیر این صورت به روش زیر عمل کنید. ابتدا چای ریخته شده روی فرش را با یک حوله سفید تمیز پاک کنید تا کاملا خشک شود. سپس تمام لکه های روی فرش را با نمک بپوشانید و آب گازدار بپاشید و اسکراب کنید. پس از از بین بردن لکه های چای، ناحیه آسیب دیده را با آب سرد بشویید.

3_ پاک کردن لکه فرش با سرکه

سرکه ماده دیگری است که می تواند باعث از بین رفتن لکه چای از روی فرش شود. برای این کار یک فنجان سرکه و دو فنجان آب لوله کشی را با هم مخلوط کرده و در یک بطری اسپری بریزید. مخلوط حاصل را روی لکه های فرش اسپری کنید و با یک پارچه سفید تمیز پاک کنید. این کار را تا زمانی که لکه به طور کامل پاک شود تکرار کنید. همچنینی به جای این همه کار می‌توانید در مرحله اول با مزیت استفاده از خدمات قالیشویی آشنا شوید و در مرحله بعدی لوازم خود را به قالیشویی بسپارید تا به صورت کاملا تخصصی مورد پاکسازی قرار بگیرند.

4_ از بین بردن لکه با آبلیمو

برای از بین بردن لکه های چای به کمک آب لیمو، ابتدا باید با یک حوله تمیز، محل ریختن چای روی فرش را پاک کنید. سپس چند قطره آبلیمو را روی لکه های روی فرش بمالید و با دستمال پاک کنید. پس از پاک شدن کامل لکه، ناحیه مورد نظر را با حوله خشک کنید. این کار را تا زمانی انجام دهید که لکه ها از بین بروند.

پاک کردن لکه چای از فرش
پاک کردن لکه چای از فرش

5_ از بین بردن لکه با ماست

ماست یکی از موثرترین مواد برای از بین بردن لکه های مختلف از فرش از جمله لکه چای است. ابتدا چای ریخته شده روی حصیر را با دستمال خشک کنید. سپس از کشک استفاده کنید تا سطح بشقاب را کاملا بپوشاند. برای بهترین نتیجه، اجازه دهید ماست چند دقیقه روی لکه بماند، سپس با یک پارچه مرطوب، ماست را از روی لکه پاک کنید.

6_ پاک کردن لکه چای با مواد شوینده ظرفشویی:

برای این کار به مایع ظرفشویی، سرکه، اسفنج و آب داغ نیاز دارید. مقداری مایع ظرفشویی و سرکه را داخل آب بریزید و خوب مخلوط کنید. سپس یک اسفنج را در ترکیب به دست آمده فرو کنید و آن را روی لکه بکشید. می توانید این کار را تا زمانی که لکه از بین برود انجام دهید.

۷_ لکه‌های جاده را با لکه‌بر پاک کنید

استفاده از لکه بر یکی از رایج ترین روش هایی است که برای از بین بردن لکه چای از روی فرش استفاده می شود. برای این کار ابتدا سطح فرش را با آب گرم خیس کنید و به میزان مناسب لکه را روی آن بریزید و چند دقیقه صبر کنید. بعد از چند دقیقه سطح لکه را با آب بشویید.

توجه: قبل از استفاده از لکه‌بر، تست حساسیت انجام دهید. ابتدا مقدار کمی لکه بر روی فرش قرار دهید و در صورت عدم واکنش یا تغییر رنگ، آن را در قسمت وسیعی بمالید.

چگونه چای کهنه را از روی فرش پاک کنیم

اگر به هر دلیلی نمی توانید لکه چای را از فرش خود پاک کنید و مدت زیادی از ظاهر شدن لکه ها می گذرد، نگران نباشید. می توانید رنگ قدیمی را به روش زیر از روی فرش پاک کنید؛ مواد مورد نیاز برای انجام این کار:

جوش شیرین یا نمک، سرکه، آب داغ، پارچه نخی

۱- ابتدا در ظرفی جوش شیرین یا نمک را با سرکه ترکیب کنید.

2- لباس های قدیمی را با آب گرم پاک کنید.

3_ محل مورد نظر را در مخلوط نوشابه و سرکه خیس کنید.

4- چند دقیقه صبر کنید و مخلوط را با دستمال نخی پاک کنید.

پاک کردن لکه چای
پاک کردن لکه چای

چگونه لکه چای را از روی فرش دستباف پاک کنیم

فرش های دستبافت در مقایسه با فرش های ماشینی در برابر جذب مایعات مقاومت بیشتری دارند، بنابراین دیرتر کثیف می شوند. روش از بین بردن لکه چای از فرش دستبافت مانند فرش ماشینی است. با این حال، از آنجایی که فرش های دستبافت از الیاف طبیعی بافته می شوند، ظرافت بیشتری دارند. بنابراین قبل از استفاده از مواد مختلف برای از بین بردن لکه، مقداری از مواد را در قسمت کوچکی از فرش امتحان کنید. اگر رنگ تغییر نکرد یا تداخلی نداشت، می توانید با خیال راحت از مواد مورد نظر استفاده کنید.

قالیشویی شربت اوغلی یکی از موسسات قالیشویی واقع در استان تهران می باشد که دارای شعب متعدد در مناطق مختلف پایتخت می باشد.این موسسه یکی از مراکز مجاز قالیشویی می باشد که کلیه فعالیت های خود را زیر نظر اتحادیه کارگران نظافت انجام می دهد. قالیشویی شربت اوغلی علاوه بر قالیشویی خدمات زیر را ارائه می دهد:

شستن فرش، پتو، شال و …

ارائه خدمات از قبیل لکه بری، رنگ زدایی، تعمیر، تمیزکاری و ….

قیمت رسمی توسط اتحادیه کنترل می شود

از مواد شوینده مناسب با نوع فرش استفاده کنید

مبل را تمیز کنید و در جای خود خوب بخوابید

اگر فرش شما کثیف است یا نیاز به تعمیر دارد می توانید با مجموعه قالیشویی شربت اوغلی تماس بگیرید. پرسنل شرکت قالیشویی در ساعت مقرر حاضر می شوند و فرش های شما را برای شما تحویل می گیرند.

درباره قالیشویی شربت اوغلی

قالیشویی شربت اوغلی برترین قالیشویی در سرتاسر ایران عزیزمان می‌باشد که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید