قالیشویی شربت اوغلی
کارخانه قالیشویی شربت اوغلی ارزان‌ ترین قالیشویی با بهره‌گیری از متدهای به‌روز، تکنولوژی پیشرفته جهانی
تلفن دفتر مرکزی تماس :
55051520– 021

چگونگی پاک کردن بستنی از روی فرش

ریختن بستنی روی فرش یکی از مشکلات خانواده های ایرانی است. لکه های فرش به سختی پاک می شوند، به خصوص اگر خشک باشند. روش های مختلفی برای پاک کردن لکه بستنی از روی فرش وجود دارد. در این مقاله قصد داریم تمامیی روش هایی که شما میتوانید توسط آن لکه بستنی را از روی فرش پاک کنید، توضیح دهیم.

روش های پاک کردن لکه بستنی از روی فرش

امروزه فرش ها دارای مواد و الیاف، طرح ها، نقش ها و ابعاد گوناگونی هستند که قابلیت ها و ویژگی های آن ها را متمایز می کند. این موضوع باعث شده تا افراد از روش های مختلفی برای پاک کردن انواع لکه ها از جمله لکه بستنی از روی فرش استفاده کنند. لازم به ذکر است که برای پاک کردن انواع کثیفی از جمله لکه بستنی از روی فرش بهتر است از خدمات شرکت قالیشویی استفاده کنید. برای از بین بردن لکه های ناشی از ریختن بستنی بر روی فرش می توان از چندین درمان خانگی استفاده کرد. در ادامه به بیان این موارد میپردازیم.

چگونگی پاک کردن بستنی از روی فرش
چگونگی پاک کردن بستنی از روی فرش

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای پاک کردن لکه بستنی از روی فرش استفاده از پارچه‌های تمیزکننده و پارچه‌های تمیزکننده است. اما این روش تنها زمانی جواب می دهد که لکه تازه باشد. اگر از این روش استفاده می کنید ابتدا بستنی را با قاشق یا ابزار دیگر از روی فرش جدا کنید. سپس با یک پارچه تمیز پاک کنید.

راه دیگر برای از بین بردن لکه های شل شده بستنی، پاک کردن آن با دستمال است و اگر بستنی سفت است، می توانید از ابزاری مانند قاشق برای پاک کردن آن از روی فرش استفاده کنید. بعد از برداشتن بستنی از روی فرش می توانید از مواد مختلفی مانند اسپری فرش شوی استفاده کنید. اگر قصد استفاده از فرش شوی را دارید، توصیه می شود قبل از استفاده آن را روی قسمت کوچکی از فرش تست کنید تا مطمئن شوید که به بافت فرش آسیبی وارد نمی کند.

راه حل دیگر برای از بین بردن لکه بستنی از روی فرش، لکه بر مخصوص فرش است. لکه‌بر فرش می‌تواند تمامی لکه‌ها را بدون برجای گذاشتن اثری از روی فرش پاک کند. پاک کننده لکه فرش برای از بین بردن لکه، توجه به این نکته مهم است که خارج شدن بستنی از فرش به رنگ بستنی بستگی دارد. اگر بستنی ریخته شده روی فرش سفید است، پس از برداشتن بستنی از روی فرش، محلول لکه‌ای را با آب تهیه کنید، سپس دستمال یا پارچه تمیزی را در آب آغشته کنید و پاک کنید تا لکه از بین برود. کاملا حذف شده.

روش های پاک کردن لکه بستنی از روی فرش
روش های پاک کردن لکه بستنی از روی فرش

ترفندهای پاک کردن بستنی از روی موکت

اما اگر بستنی رنگی روی فرش ریخت، محلول لکه بر را روی تمام محل لکه بریزید و با یک پارچه تمیز بپوشانید و فشار دهید تا بقیه محلول جذب شود. سپس در یک ظرف مقداری آب گرم بریزید و این کار را با یک حوله تمیز دیگر تکرار کنید. برای پاک کردن لکه بستنی از روی فرش نیز می توانید از خمیر اصلاح استفاده کنید. برای از بین بردن لکه بستنی، آن را با مسواک روی فرش بکشید و پس از پاک شدن لکه، محل فرش را بشویید. اگر لکه فرش ناشی از مات شدن شکلات است، می توانید از پراکسید هیدروژن یا آمونیاک استفاده کنید. در صورت استفاده از این مواد کافیست مقداری از مواد را روی لکه بریزید و بمالید.

راه دیگر برای پاک کردن لکه بستنی از روی فرش استفاده از مایع ظرفشویی و سرکه است. به طور کلی برای تمیز کردن انواع لکه های فرش از مایع ظرفشویی و سرکه استفاده می شود. بنابراین ابتدا چند قطره مایع ظرفشویی را با کمی آب گرم مخلوط کنید، سپس یک پارچه تمیز و نرم را به آن آغشته کرده و روی لکه بمالید. توجه داشته باشید که این محلول را نباید مستقیماً روی فرش ریخت. پارچه آغشته به محلول لکه باید 10-20 دقیقه بماند. می توانید از دستمال کاغذی برای خشک کردن محل استفاده کنید. در روش زیر باید دو قاشق غذاخوری سرکه سفید را در نیم لیتر یا 500 سی سی آب ریخته و کاملا حل کنید. همچنین باید این محلول را به مدت 10 تا 20 دقیقه روی لکه قرار دهید. پس از گذشت زمان لازم مقداری آب ولرم روی محل بریزید و سپس با حوله خشک کنید.

پاک کردن بستنی از موکت
پاک کردن بستنی از موکت

نتیجه نهایی

از بین بردن لکه بستنی از روی فرش می تواند مشکلات و سختی های زیادی را برای افراد ایجاد کند. در این مقاله سعی کرده ایم برخی از بهترین و موثرترین روش های پاک کردن لکه بستنی از روی فرش را بررسی کنیم. از جمله روش ها می توان به استفاده از خمیر ریش، آمونیاک، مایع ظرفشویی، سرکه سفید و … اشاره کرد. اگر بستنی روی فرش ریختید، بهتر است قبل از خشک شدن لکه روی فرش، آن را تمیز کنید. لازم به ذکر است که قبل از استفاده از هر یک از روش های ذکر شده باید تاثیر این مواد بر روی فرش بررسی شود تا به بافت فرش آسیبی وارد نشود. همانطور که در مقاله اشاره کردیم، یکی از ساده ترین و بهترین راه ها برای از بین بردن انواع لکه ها از روی فرش، سپردن فرش به نظافتچی است.

درباره قالیشویی شربت اوغلی

قالیشویی شربت اوغلی برترین قالیشویی در سرتاسر ایران عزیزمان می‌باشد که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید