قالیشویی شربت اوغلی
کارخانه قالیشویی شربت اوغلی ارزان‌ ترین قالیشویی با بهره‌گیری از متدهای به‌روز، تکنولوژی پیشرفته جهانی
تلفن دفتر مرکزی تماس :
55051520– 021

مهم ترین نکات در شستشو فرش دستباف

حتما می دانید که اولین قدم برای نگهداری فرش دستباف تمیز نگه داشتن آن است. زیرا آلودگی و گرد و غبار روی سطح فرش علاوه بر از بین بردن جلوه و ظاهر آن باعث آسیب به فرش می شود. این آسیب ها از ارزش فرش می کاهد. شستن فرش و موکت چه دستباف و چه ماشینی همیشه ضروری است. به مهم ترین نکات شستشوی فرش دستباف در هنگام شست و شو دقت کنید. شستشوی فرش دستباف اصول و قوانین خاص خود را دارد. با رعایت این اصول برای شستشوی فرش دستباف، کیفیت آن حتی پس از شستشو نیز حفظ می شود.

نکات شستشوی فرش دستبافت

 اما اگر مهمترین نکات شستشوی فرش دستباف را رعایت نکنید و یا قوانین را به درستی رعایت نکنید، باعث از بین رفتن ارزش فرش و همچنین ظاهر و زیبایی آن می شود. در واقع مهم ترین نکات شستشوی فرش دستباف از آسیب دیدن فرش جلوگیری می کند.

 

مهم ترین نکات در شستشو فرش دستباف
مهم ترین نکات در شستشو فرش دستباف

 

 علاوه بر این، ساختار فرش دستباف ممکن است به تدریج آسیب ببیند. برای قالیشویی ممکن است فرصت جستجوی یک قالیشویی مطمئن و مناسب را نداشته باشید که در این صورت می توانید از خدمات قالیشویی آنلاین استفاده کنید. با قالیشویی آنلاین دیگر نیازی به پیدا کردن یک قالیشویی خوب ندارید. زیرا با مراجعه به وب سایت و اپلیکیشن می توانید سفارش خود را ثبت کنید. یکی از مهم ترین نکات شست و شوی فرش دستباف که باید قبل از شستشو انجام شود، گردگیری فرش است. اگر فرش شما دستباف است باید نکات مهمی را برای شستن آن در نظر بگیرید. در روش اولیه شست و شوی فرش دستباف ابتدا باید گرد و غبار فرش را زدوده و تمام گرد و غبار را از بین نخ های آن زدود. این دقیقاً شروع صحیح شستشوی اولیه فرش دستباف است.

روش های اساسی شستشوی فرش دستباف

 فرش های دستبافت به دلیل ظرافت بالایی که دارند به همان اندازه ارزش دارند و برای شستن آن باید از روش های سخت و ابتدایی تری استفاده کرد. حتی می توانید از روش شستشوی پیشرفته برای شستن فرش دستباف استفاده کنید. زیرا روش افزایش نسبت به روش های مرسوم برتری دارد. برای از بین بردن گرد و غبار فرش دستباف باید آن را تکان دهید. این کار با چوب نیز انجام می شود. برخورد چوب به پشت فرش باعث خارج شدن گرد و غبار از الیاف آن می شود.

اما دقت کنید که این ضربه ها به هیچ وجه قوی و شدید نباشد تا بافت فرش آسیب نبیند. پس از اتمام ضربات، سطح فرش را با استفاده از جارو دستی تمیز جارو کنید. البته به جای جارو دستی می توانید برای راحتی کار از جاروبرقی هم استفاده کنید. برخی از افراد مرحله گردگیری فرش را فقط با جاروبرقی انجام می دهند. یعنی دیگر ضربه ای به پشت فرش نمی شود. با ین وجود دانشتن روش تمیز کردن لکه قهوه از روی فرش دستباف می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

 

مراحل شستشو فرش دستباف
مراحل شستشو فرش دستباف

 

 نکات مهم حذف گرد و غبار در فرش دستباف مکانیکی

 گردگیری مکانیکی فرش دستباف یکی دیگر از راه های حذف گرد و غبار از روی فرش است. این روش توسط دستگاه های مخصوص در قالیشویی انجام می شود. مرحله بعدی یکی از مهم ترین نکات شستشوی فرش دستبافت تست رنگ فرش دستبافت است. برای این منظور قبل از استفاده از مواد شوینده روی فرش، باید دقت کنید که فرش رنگی ندهد. رنگ فرش هنگام شستن ظاهر فرش شما را کاملاً خراب می کند. از بین رفتن رنگ فرش باعث از بین رفتن ظاهر آن می شود. در نتیجه برای ترمیم رنگ فرش باید آن را به قالیشویی ببرید. از طرفی ترمیم رنگ فرش دستباف بسیار پرهزینه است و برای بازگرداندن رنگ اصلی فرش خود باید هزینه زیادی پرداخت کنید.

قالیشویی و مراحل شستشوی فرش دستباف

 برای تست رنگ روی فرش، یک پارچه سفید را خیس کنید و روی پرزهای فرش بکشید. رنگ دستمال سفید به این معنی است که می توانید شروع به شستشوی فرش کنید. یکی از مهم ترین نکات برای شستن فرش دستباف خیس کردن فرش است. برای خیس شدن فرش دستباف باید فرش را روی سطح شیب دار پهن کرد. پس از آن باید آب با جریان متعادل روی فرش قرار گیرد. توجه داشته باشید که برای شستن فرش دستباف از آب داغ استفاده نکنید. زیرا این دمای آب برای فرش مناسب نیست و باعث پخش شدن رنگ فرش می شود. مرحله بعدی که مهمترین نکته شست و شوی فرش دستباف است، استفاده از شوینده مناسب برای شستشوی فرش دستباف است. پس از خیس شدن فرش، فرآیند شستشو با مقدار مناسبی از مواد شوینده آغاز می شود.

مواد شوینده مناسب برای شستشوی فرش دستباف

 شوینده های ملایم برای شستن فرش دستباف مناسب هستند. اگر مواد شوینده ملایمی برای شستن فرش پیدا نکردید، راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. برای مثال می توانید از پودر لباسشویی برای شستن فرش دستباف استفاده کنید. همچنین می توانید مقداری شامپو فرش را در آب حل کنید. استفاده از پودر صابون و مایع ظرفشویی نیز می تواند مناسب باشد. در واقع شستشوی فرش دستباف با مواد شوینده قلیایی توصیه نمی شود. زیرا در نهایت باعث آسیب به بافت و رنگ فرش دستباف می شود. هنگام شستن فرش باید به آرامی از ابر یا جارو بلند برای شستن و پهن کردن آن استفاده کنید. شستن فرش دستباف با فشار زیاد به فرش شما آسیب می رساند. برای برداشتن کف فرش، جریان آب روی فرش را بگیرید یا از روش بیل زدن استفاده کنید.

 

شستشو فرش دستباف
شستشو فرش دستباف

 

پارو مخصوص فرش را به آرامی روی سطح فرش بکشید تا کف آن از بین برود. پس از برداشتن کف و آب اضافی فرش، آن را روی سطح شیب دار قرار دهید تا بقیه آب آن تخلیه شود. آخرین مرحله که مربوط به خشک کردن است، یکی از مهمترین موارد شستشوی فرش دستباف است. فرش هایی که رنگ می بازند نباید برای خشک شدن آویزان شوند. زیرا رنگ خود را بیشتر پخش می کند.

این فرش ها باید پهن شوند تا خشک شوند. اما فرش هایی که پژمرده نمی شوند باید به آرامی رول شوند و در جای خود قرار گیرند. فرش دستباف پس از رول شدن نباید آبکشی شود. زیرا این کار باعث زرد شدن فرش دستباف می شود. در پایان کار با برس چوبی فرش را در جهت خواب بکشید تا ظاهر فرش مانند روز اول شود.

همانطور که می دانیم روش های پیشرفته و استفاده از ماشین آلات شستشو در قالیشویی از روش های ایمن می باشد. قالیشویی از تکنیک های جدیدی برای شستشوی فرش استفاده می کند. نمایندگی اصلی قالیشویی شربت اوغلی نیز با استفاده از روش های مدرن و پیشرفته در این راستا عمل می کند. قالیشویی شربت اوغلی به عنوان بهترین قالیشویی در تهران خدمات قالیشویی را با جدیدترین امکانات ارائه می دهد.

درباره قالیشویی شربت اوغلی

قالیشویی شربت اوغلی برترین قالیشویی در سرتاسر ایران عزیزمان می‌باشد که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید