قالیشویی شربت اوغلی
کارخانه قالیشویی شربت اوغلی ارزان‌ ترین قالیشویی با بهره‌گیری از متدهای به‌روز، تکنولوژی پیشرفته جهانی
تلفن دفتر مرکزی تماس :
55051520– 021

روش های آسان برای پاک کردن لکه شکلات فرش

پاک کردن لکه شکلات فرش، جز مشکلات همیشگی خانم های خانه دار است. شاید شما نیز جز آن دسته از افراد باشید که به شکلات علاقه زیادی دارند. بنابراین ممکن است گاهی به فکر راهی برای پاک کردن لکه شکلات  فرش باشید. برای تمیز کردن کاکائو از فرش قبل از اینکه به قالیشویی مراجعه کنید، می توانید با چند ترفند ساده لکه را از روی فرش پاک کنید. شکلات، یکی از خوراکی های محبوب افراد به خصوص کودکان است.

پس طبیعی است که گاهی فرش با مقداری از شکلات که از دستتان می‌افتد کثیف شود. در این هنگام به فکر راه چاره ای هستید تا لکه را از روی فرش پاک کنید. به این فکر میکنید که با چه روش سریع می توان این مشکل را حل کرد. در ادامه مطلب برای شما شیوه های آسان پاک کردن لکه شکلات از فرش را شرح می دهیم تا کمترین زمان ممکن لکه های سخت را از روی فرش پاک کنید.

 قدم اول برای پاک کردن لکه شکلات فرش، جدا کردن شکلات از روی فرش است.  برای پاک کردن لکه شکلات فرش، با استفاده از یک کاردک و یا چاقو شکلات را از سطح فرش بردارید. برای ادامه فرایند پاک کردن فرش و تمیز کردن لکه ، میتوانید از انواع مواد شوینده و پاک کننده استفاده کنید. سرکه سفید، یکی از محلول هایی است که می‌توانید برای پاک کردن لکه فرش از آن استفاده کنید. این ماده اسیدی بوده و خاصیت پاک کنندگی دارد. اگر از قبل هم لکه های شکلات بر روی فرش دارید، می‌توانید با استفاده از سرکه، لکه را از بین ببرید. برای این کار یک لیوان سرکه را با سه لیوان آب مخلوط کنید. با استفاده از دستگاه اسپری، محلول را بر روی لکه اسپری کنید. علاوه بر آن میتوانید از یک تکه ابر آغشته به محلول برای پاک کردن لکه شکلات فرش استفاده کنید.

پاک کردن لکه شکلات از فرش با چند ترفند

در ادامه از دستمال تمیز استفاده کنید و محل مورد نظر را پاک کنید. در آخر هم شامپو فرش را فراموش نکنید و به کمک آن کاملا فرش را پاکسازی کنید. با استفاده از سرکه سفید برای پاک کردن لکه شکلات فرش، میتوانید فرش خود را شفاف و درخشان کنید. همانطور که بیشتر افراد از وایتکس برای پاک کردن سطوح مختلف استفاده می کنند، برای فرش هم جوابگو است. از وایتکس می توانید به عنوان روشی دیگر برای تمیز کردن لکه کاکائو فرش استفاده کنید.

این محلول برای از بین بردن لکه های فرش بسیار قوی است. وایتکس برای از بین بردن شکلات مایع بر روی فرش نیز موثر است. هنگام استفاده از این محلول برای نظافت باید حتماً نکاتی را در نظر بگیرید تا از آسیب رسیدن به فرش و دست خود جلوگیری کنید. هنگام استفاده از وایتکس برای پاک کردن لکه فرش، استفاده از دستکش را فراموش نکنید.برای از بین بردن لکه، ابتدا وایتکس را بر روی قسمت کمی از فرش بریزید. در صورت پاک نشدن، کل لکه را پاک کنید. به دلیل اسیدی بودن وایتکس آن را به صورت خالص استفاده نکنید. 

باید قبل از استفاده حتما رفیق شود. محلول وایتکس نباید به طور مستقیم بر روی فرش ریخته شود. با استفاده از دستمال و ابر آغشته شده با وایتکس لکه را تمیز کنید‌. اگر قصد شستن فرش را ندارید، میتوانید با گذاشتن یک ظرف بزرگ زیر قسمتی که وایتکس ریختید آن را با آب سرد بشویید. آب را چندین بار بر روی آن قسمت بریزید و آب اضافی فرش را بگیرید‌. با این کار بوی بد وایتکس را هم از فرش خارج میکنید. از روش های بسیار رایج برای پاک کردن لکه شکلات فرش، استفاده از مایع ظرفشویی است. چند قطره مایع ظرفشویی را بر روی لکه بریزید و با ابر یا دستمال خیس شده با مقداری فشار بر روی فرش بکشید.

تمیز کردن لکه های فرش

 با تکرار این عمل لکه را از روی فرش پاک میکنید. برای تمیز کردن لکه ، شامپو فرش هم میتواند بسیار موثر باشد. شامپو فرش از پاک کننده های بسیار قوی برای لکه های سخت است. ترجیح بیشتر افراد برای پاک کردن آلودگی فرش شامپو فرش است. یکی از مزیت های استفاده از شامپو فرش سازگاری آن با الیاف فرش است. علاوه بر آن باعث زبر شدن و پخش شدن رنگ شکلات هم نخواهد شد. این روش برای پاک کردن لکه بسیار آسان است. برای پاک کردن لکه شکلات فرش با شامپو فرش، از یک ابر زبر استفاده کنید‌. شامپو فرش رقیق شده را با استفاده از ابر بر روی لکه شکلات بکشید تا کم کم ازبین برود.

اگر ابر را با فشار بر روی فرش بکشید لکه کاملا محو میشود‌. پس از استفاده شامپو فرش، قسمت مورد نظر را کامل بشویید تا علاوه بر باقی مانده لکه مواد شوینده هم از آن خارج شود. خشک کردن قسمتی از فرش که شسته اید واجب است. چرا که ممکن است رطوبت فرش باعث پوسیده شدن آن شود. بنابراین بعد از شستشو فرش حتما آن را خشک کنید. بهترین زمان برای پاک کردن لکه شکلات فرش، بلافاصله پس از ریختن شکلات بر روی فرش است. اگر میخواهید شکلات را بدون هیچ اثری از روی فرش پاک کنید، باید بلافاصله پس از ریختن شکلات شروع به تمیز کردن کنید. هرچقدر که برای تمیز کردن شکلات زمان را از دست بدهید لکه را با سختی پاک خواهید کرد.

موضوعات پیشنهادی:
آشنایی با قالیشویی شربت اوغلی

درباره قالیشویی شربت اوغلی

قالیشویی شربت اوغلی برترین قالیشویی در سرتاسر ایران عزیزمان می‌باشد که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید