قالیشویی شربت اوغلی
کارخانه قالیشویی شربت اوغلی ارزان‌ ترین قالیشویی با بهره‌گیری از متدهای به‌روز، تکنولوژی پیشرفته جهانی
تلفن دفتر مرکزی تماس :
55051520– 021

روش تمیز کردن لکه قهوه

وقتی مقداری قهوه یا چای روی سطح فرش می ریزد، بهتر است قبل از خشک شدن لکه آن را پاک کنید. برای این کار لازم است پارچه یا حوله ای که رطوبت را به خوبی جذب کند، روی لکه قرار دهید تا رطوبت جذب پارچه شود. در این مقاله سعی داریم نحوه پاک کردن لکه قهوه از روی فرش را آموزش دهیم. اگر لکه قهوه به سرعت و با روش صحیح پاک نشود، ممکن است لکه قهوه روی سطح فرش پخش شود و سطح بیشتری از فرش یا فرش شما را بپوشاند و دردسر ایجاد کند.

اگر لکه قهوه سطح زیادی از فرش را بپوشاند چه باید کرد

قالیشویی شربت اوغلی قالیشویی شمال تهران است که یکی از بهترین هاست. اگر با روش های زیر لکه قهوه از روی فرش شما پاک نشد، اگر در تهران هستید، می توانید شستشوی فرش خود را که سرمایه شماست به ما بسپارید.

 

روش تمیز کردن لکه قهوه
روش تمیز کردن لکه قهوه

 

پاک کردن لکه قهوه از روی فرش با روشی خانگی

چندین روش خانگی برای از بین بردن لکه قهوه از روی فرش وجود دارد که به ترتیب آنها را نام می بریم:

نحوه استفاده از ماست برای از بین بردن لکه قهوه

یکی از راه های پاک کردن لکه قهوه از روی فرش این است که چند قاشق ماست را روی لکه مورد نظر بریزید و بسته به اندازه لکه قهوه 10-15 دقیقه صبر کنید. سپس با قاشق، ماست را به آرامی از روی فرش بکشید و سطح فرش را از ماست پاک کنید و با یک حوله خشک، لکه قهوه را از روی فرش پاک کنید. اگر لکه قهوه تازه باشد با این روش به راحتی پاک می شود اما اگر لکه قدیمی تر باشد باید مراحل بالا را چندین بار تکرار کنید تا لکه قهوه از بین برود.

شامپو فرش و محلول شامپو

همچنین می توانید از محلول شامپو فرش و آب برای از بین بردن لکه قهوه استفاده کنید. مقداری شامپو فرش و کمی آب در ظرفی بریزید و هم بزنید تا مایع رقیق به دست آید. با قاشق مقداری از محلول مورد نظر را روی لکه فرش بریزید و بعد از چند دقیقه لکه قهوه را با قاشق بتراشید اما به سطح فرش آسیبی نرسد و سپس با حوله تمیز لکه را پاک کنید. این عمل را تکرار کنید تا لکه به طور کامل از روی فرش پاک شود. احتمالا بائرتان نشود اما موارد مهم در انتخاب موکت یکی از موضوعات مهمی است که افراد زیادی برا آن هزینه میکنند.

از سرکه سفید استفاده کنید

با استفاده از یک حوله مرطوب و یک حوله خشک و ظرفی که در آن مقداری سرکه سفید و مقداری آب ریخته اید می توانید لکه های قهوه را از روی سطح فرش پاک کنید. توجه داشته باشید که مقدار سرکه سفیدی که استفاده می کنید باید متناسب با لکه ایجاد شده روی فرش شما باشد.

اگر لکه قهوه روی فرش قدیمی باشد، ماندگاری لکه باعث می شود لکه روی فرش کندتر و سخت تر پاک شود. اگر لکه فرش با روش هایی که در ادامه ارائه و به آن پرداخته شد پاک نشد، شستشوی فرش شرت اوغلی راه حل شما خواهد بود.

 

پاک کردن لکه قهوه
پاک کردن لکه قهوه

 

قالیشویی شربت اوغلی، قالیشویی در قیطریه با روش های مکانیزه و مدرن تمامی لکه های فرش را کاملا از بین می برد و جای نگرانی برای مشتریان باقی نمی گذارد. کافیست یک بار امتحان کنید و فرش های خود را به ما بسپارید.

نکته بسیار مهم در استفاده از محلول هایی که گفته می شود این است که برای از بین بردن لکه قهوه هنگام استفاده از حوله یا دستمال، دستمال را از بیرون به داخل لکه فشار دهید تا لکه راحتتر پاک شود.

نکته دیگر این است که وقتی از محلول خاصی استفاده می شود و برای تاثیر بیشتر باید چند دقیقه صبر کنید، جسم سنگینی را روی لکه قرار دهید تا محلول یا مایعی که برای از بین بردن لکه استفاده کرده اید بیشتر جذب لکه فرش شود.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید پخش نشدن بیشتر لکه قهوه روی سطح فرش است. زمانی که از حوله، دستمال، قاشق یا وسایل سنگین برای قرار دادن لکه فرش استفاده می کنید، باید توجه داشته باشید که لکه قهوه پخش نشود زیرا هر چه لکه بزرگتر باشد، پاک کردن آن دشوارتر می شود.

استفاده از محلول آب و آمونیاک برای پاک کردن لکه قهوه

یکی دیگر از راه های عالی برای از بین بردن لکه های فرش، به خصوص اگر فرش ماشینی باشد و از پشم یا ابریشم ساخته نشده باشد، استفاده از محلول آب و آمونیاک است.

برای استفاده از این روش ابتدا مقدار کمی محلول آب و آمونیاک را روی گوشه کوچکی از فرش امتحان کنید و بگذارید چند ساعت بماند. اگر تغییر رنگی ندیدید می توانید از یک پارچه تمیز آغشته به محلول آمونیاک و آب برای لکه استفاده کنید و بگذارید 3 تا 5 دقیقه روی محل مورد نظر بماند و سپس با یک پارچه خشک و یک پارچه مرطوب آن را پاک کنید. با آب. به این صورت که ابتدا پارچه خشک و سپس پارچه مرطوب را یکی پس از دیگری روی سطح فرش چیده تا سطح فرش از محلول آمونیاک شسته شود.

 

تمیز کردن لکه قهوه
تمیز کردن لکه قهوه

 

لکه ماءالشعیر روی فرش محکم

شاید جالب باشد، اما آبجو اثر پاک کنندگی بالایی بر روی لکه های فرش، به خصوص لکه هایی مانند چای و قهوه دارد. روش استفاده از این محلول به این صورت است که یک دستمال را با آبجو خیس کرده و روی لکه فرش می کشیم و بعد از آن با دستمال خشک و تمیز لکه را پاک می کنیم و این مراحل تا زمانی که لکه کاملا از بین برود ادامه می یابد.

نتیجه

چای و قهوه از نوشیدنی های گرم مورد علاقه ما ایرانی هاست و ایجاد لک ناشی از ریختن روی فرش خانه یا محل کارمان که همیشه زیر پایمان است یک امر طبیعی است اما ظاهر فرش را خراب می کند. ، و به محض این که این اتفاق افتاد بهتر است آن را تعمیر کنید زیرا از بین بردن لکه تازه ایجاد شده راحت تر است. راه حل های زیادی برای از بین بردن لکه قهوه و چای از روی فرش وجود دارد که موارد ذکر شده از جمله آن راه حل ها بود. اگر روش های بالا را امتحان کردید و جواب نگرفتید می توانید از قالیشویی شربت اوغلی شمال تهران کمک بگیرید.

درباره قالیشویی شربت اوغلی

قالیشویی شربت اوغلی برترین قالیشویی در سرتاسر ایران عزیزمان می‌باشد که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید