قالیشویی شربت اوغلی
کارخانه قالیشویی شربت اوغلی ارزان‌ ترین قالیشویی با بهره‌گیری از متدهای به‌روز، تکنولوژی پیشرفته جهانی
تلفن دفتر مرکزی تماس :
55051520– 021

چگونگی ترمیم سوختگی فرش

نظافت و ترمیم فرش فرآیندی برای جایگزینی قسمت های آسیب دیده، سوخته، پاره و فرسوده فرش است. انجام این کار به مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد، اما فرش های سوخته و آسیب دیده همچنان قابل تعمیر هستند. در خانه درست کرد. اگر به این موضوع علاقه دارید، تا پایان مطالب با ما همراه باشید.

ابزار و وسایل لازم برای نظافت فرش های دارای سوختگی

شما می توانید فرش های آسیب دیده را در خانه یا در یک شرکت قالیشویی تعمیر کنید. نیاز به ابزار و وسایل زیادی دارد و نوع وسایل مورد نیاز برای برداشتن فرش با توجه به عمق سوختگی و آسیب دیدگی فرش مشخص می شود. برخی از ابزارهایی که برای از بین بردن فرش های آسیب دیده نیاز دارید عبارتند از؛ قیچی تیز و کوچک، چاقوی تیز، نخ، سوزن، شیراز، انگشت، هسته، قالی باف، روکش، وصله، چسب مایع، چسب فرش دو طرفه، آستر، قلاب و…

چگونگی ترمیم سوختگی فرش
چگونگی ترمیم سوختگی فرش

شستشوی فرش با حداقل فرسودگی

قبل از تمیز کردن، به عمق سوختگی فرش توجه کنید، زیرا ابزار و وسایل مورد استفاده برای تمیز کردن با توجه به عمق سوختگی متفاوت است. اگر سوختگی از نظر عمق محدود باشد و به عمق بافت فرش نرسد، با استفاده از شامپو فرش یا گذاشتن یخ روی فرش قابل درمان است.

درمان سوختگی های سطحی در منزل

ابتدا با استفاده از قیچی تیز و نازک الیاف فرش سوخته را جدا کنید. مراقب باشید به الیاف فرش سالم آسیب نرسانید. پس از برداشتن الیاف آسیب دیده، محل آسیب دیده را با آب و مایع ظرفشویی بشویید و کاملا خشک کنید. بعد از خشک شدن فرش می توانید نتیجه کار خود را ببینید. از آهن آسیب دیده برای متعادل کردن آسیب و سلامتی استفاده کنید.

به گزارش ابن، راهکارهای خانگی زیادی برای نظافت فرش های آسیب دیده وجود دارد، استفاده از خدمات قالیشویی را به شما توصیه می کنیم. فرش یکی از شیک ترین و گرانبهاترین وسایل موجود در هر خانه ای است که عدم مهارت فرش در ساخت آن می تواند آسیب جدی به بافت آن وارد کند. شرکت قالیشویی با مجرب ترین و مجرب ترین کادر آماده خدمت رسانی به شما می باشد و با دقت و تخصص فراوان می تواند انواع فرش ها را تمیز کند. علاوه بر سوختگی می‌توانید چگونگی پاک کردن لکه چای را از مقالات آموزشی موجود در سایت یاد بگیرید و بدانید که چقدر مراحل ساده و راحتی برای انجام آن وجود دارد.

درمان خانگی سوختگی عمیق فرش

از وسایلی که برای این کار نیاز داریم می توان به فرش قدیمی، قیچی تیز و کوچک، چاقوی تیز، چسب مایع، چسب فرش دو طرفه و … اشاره کرد. اگر سوختگی فرش عمیق باشد، رفع آن به مهارت و دقت بیشتری نیاز دارد. برای این کار می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

  1. در ابتدای کار باید فرش کهنه ای را که شبیه فرش سوخته است آماده کنید و با چاقوی تیز مقداری از الیاف آن را جدا کنید تا فرش سوخته را جایگزین آن کنید.

نکته: الیاف بریده شده از فرش قدیمی باید بالاتر از سطح آتش باشد تا کاملا آن را بپوشاند.

  1. الیاف آسیب دیده و سوخته فرش را با دقت از سطح فرش جدا کنید. این کار به مهارت و دقت زیادی نیاز دارد زیرا برداشتن کم و بیش الیاف از فرش می تواند در برداشتن فرش بی تاثیر باشد.
  2. در این مرحله باید الیاف فرش قدیمی را در سوراخ ایجاد شده در فرشی که می خواهید تعمیر کنید قرار دهید. داخل سوراخ و اطراف آن چسب مایع بزنید و نخ را داخل آن فرو کنید و صبر کنید تا خشک شود.
  3. پس از خشک شدن کامل، با استفاده از قیچی سطح الیاف را با سایر الیاف فرش صاف کنید.

 

رفو سوختگی فرش
رفو سوختگی فرش

انواع سوختگی فرش

عوامل مختلفی می توانند باعث سوختن فرش شما شوند و دانستن علت سوختگی می تواند به شما کمک کند فرش خود را بهتر تمیز کنید. سوختگی فرش می تواند شامل موارد زیر باشد:

فرش سوخته

1) فرش با سیگار سوخته است:

اگر روی فرش‌های خود سوختگی سیگار دارید، برای از بین بردن آن‌ها اقدامات زیر را انجام دهید:

قسمت های سوخته فرش را سمباده بزنید و سپس آن را جاروبرقی بکشید. سپس با قیچی تیز و باریک بقایای الیاف سوخته را برش داده و جدا کنید. پس از انجام این مراحل، اگر هنوز آثار سوختگی قابل مشاهده است، سطح آسیب دیده را با پارچه ای با مخلوط پراکسید هیدروژن و آب معمولی بمالید تا رنگ آن با بقیه فرش یکسان شود. سپس آن را خشک کنید و خواهید دید که جای سوختگی کاملا از بین رفته است.

2) سوزاندن فرش با زغال سنگ:

اگر فرش شما زغال شده است ابتدا قسمت های سوخته را با قیچی تیز ببرید و سپس با شامپو فرش سطح سوخته را تمیز کنید. پس از خشک شدن، سطح را جاروبرقی بکشید تا الیاف فرش صاف شود. اگر بعد از این مراحل هنوز سوختگی قابل مشاهده است، سطح آسیب دیده را با محلول پاک کننده رنگ تمیز کنید و اجازه دهید خشک شود.

3) سوختن فرش با آهن:

یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث سوختگی فرش شود آهن است. در صورت سوختن، یک تکه پیاز را برش دهید و روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. سپس قسمت را بشویید و بگذارید خشک شود. اما اگر سوختگی عمیق است، توصیه می کنیم فرش را به یک فرد حرفه ای و با تجربه بسپارید.

ترمیم سوختگی فرش
ترمیم سوختگی فرش

حذف سوختگی فرش توسط قالیشویی

نظافت قسمت های آسیب دیده فرش نیاز به تخصص، مهارت و دقت بالایی دارد و اگر توسط افراد کم تجربه در منزل انجام شود ممکن است به الیاف فرش آسیب وارد شود. به همین دلیل است که بهتر است مرمت و تکمیل فرش را به دست متخصصان این حوزه بسپارید. قالیشویی شربت اوغلی  یکی از معتبرترین و دارای گواهینامه قالیشویی در تهران می باشد که علاوه بر قالیشویی، فرش های شما را نیز به بهترین شکل ممکن تمیز و ترمیم می کند. با سپردن فرش های آسیب دیده و سوخته خود به قالیشویی آنها را با کیفیتی مشابه روز اول خرید پیدا خواهید کرد. برای آشنایی بیشتر با قالیشویی شربت اوغلی می‌توانید با تیم پشتیبانی این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

درباره قالیشویی شربت اوغلی

قالیشویی شربت اوغلی برترین قالیشویی در سرتاسر ایران عزیزمان می‌باشد که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید